časopis Zahrádkář – únor 2022

Nejkratší a nejdynamičtější, takový je únor. Na začátku měsíce je ještě pořádná zima, proto se říká, že do Petra (22. 2.) není tepla. Ale v únoru rovněž platí pranostika: Po svatém Matěji (24. 2.) zima hřeje. Další trefné průpovídce o počasí stačí jen tři slova: únor – zimy úmor. Zahrádkářům a zahradníkům běží hektický měsíc s výsevy, přepichováním, řízkováním. Sluneční paprsky nabírají na síle a zahrada se začíná probouzet.

Anonce 02/2022

Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář.

Množství tipů, postřehů a zkušeností pro únorové pěstování se dočtete v právě vycházejícím Zahrádkáři. V úvodu čísla objevíte článek, kterým začíná seriál Petra Hanzelky, věnovaný vytrvalým zahradním květinám a tomu, co od nich lze na zahradě očekávat v průběhu celého roku nebo minimálně po většinu vegetačního období.


Pavel Sekerka představí solitérní trvalky do stínu, jejichž sortiment je relativně omezený.
V seriálu Malé školy začínajícího ovocnáře probereme jednotlivé pěstitelské nároky nejčastěji pěstovaných ovocných stromů a použití podnoží v ovocnářství.
Pěstitele révy zaujme příspěvek Pavla Pavlouška o ekologické podpoře růstu a plodnosti révy. Marián Komžík představuje méně známý ovocný druh podobný rakytníku – Shepherdia argentea.


Stejně jako každý rok, tak i toto jaro má pro vás SEMO Smržice připraveno mnoho zajímavých novinek. V tomto vydání představujeme sortiment paprik, společnost MORAVOSEED CZ a.s. pak pestrou nabídku salátů.


Ivan Dvořák vysvětlí zkratku HTS, která nám dává představu o tom, kolik semen v sáčku označeném hmotností přibližně kupujeme. Tím snadno zjistíme, kolik toho z jednoho sáčku můžeme vypěstovat. Jiří Hakauf zase poradí, jak postupovat, pokud jsou zjištěny při koupi sadby brambor viditelné vady.


Mykologické okénko pod taktovkou RNDr. Jana Wiplera radí s druhy, které vám rostou na zahradě či v jejím nejbližším okolí, na stromech či na dřevěném zahradním vybavení.
Celý rok 2022 plný nejen pěstitelských úspěchů přeje Zahrádkář.


Příloha Zahrádkářka nabízí recepty ze sladkých brambor – batátů. S Florentýnou si pochutnáte na kari polévce, která zahřeje i zasytí. V originálních receptech zpracujete rajčatové slupky nebo také mrkvovou nať 😊. Zahrádkářka také poradí strategii, jak na úmorný souboj s kopřivami v zahradě. Více se dozvíte v příspěvku Daniely Urešové.

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2022 (12 čísel za 468 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (540 Kč) je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“ (obě zaměřeny na řez ovocných dřevin), vzorky osiv, hnojiv. S prvním číslem časopisu Vám přichází do schránky i stolní týdenní kalendář.

 

Předplatné objednejte ve všední den na 222 780 739 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz