STIMULÁTORY RŮSTU ROSTLIN

Fertistav CZ a.s. je výhradním distributorem španělského výrobce Atantica Agricola pro Českou a Slovenskou republiku.

logo
Atlántica Agricultura Natural

AtLantica Agricola

Atlantica Agricola představuje předního světového výrobce foliárních přípravků na bázi aminokyselin, stimulátorů růstu, botanických extraktů a vodorozpustných hnojiv s makro a mikro elementy. Tento mezinárodní koncern dnes dodává své výrobky do více jak 60 zemí světa. V jeho portfoliu naleznete 6 kategorií dle účelu využití, obsahujících více než 150 různých produktů. Účinné látky na bázi aminokyselin jsou vyrobeny výhradně z rostlinných materiálů.

Atlanica Agricola vynakládá mimořádné úsilí v tom, aby zemědělcům nabízela vysoce efektivní výrobky. Při tom ovšem nezapomíná na ekologii, udržitelný rozvoj a přirozené přírodní prostředí.

Vysoce koncentrovaný tekutý stimulátor růstu pro jarní start po přezimování.
Aminocat 30%

Aminocat 30

Aminocat 30 je vysoce koncentrovaný tekutý stimulátor růstu, doporučovaný pro rychlé zlepšení kondice a zvýšení rychlosti růstu rostlin. Dokonalý přípravek pro jarní start po přezimování. Aminocat 30 obsahuje L-aminokyseliny (tzv. levotočivé) rostlinného původu, získávané enzymatickou hydrolýzou. Aminocat 30 je rychle a efektivně absorbován rostlinami. Neobsahuje aminokyseliny živočišného původu.

 

Efekty používání přípravku: Pro všechny aplikace na list (kromě těch s herbicidy) se doporučuje přidávat 0,2-0,4 l/ha Aminocatu 30 za účelem usnadnění absorpce živin a zlepšení intenzity fotosyntézy.

 

Rychlá regenerace rostliny po stresu: přízemní mrazíky, sucho, poruchy růstu po herbicidním ošetření, mechanická poškození (např. kroupy) a oslabení po přezimování se doporučuje dávka 0,5 l/ha.

 

Možno kombinovat roztokem močoviny (max. 10 kg/ha).

 

Doporučeno pro: veškeré zemědělské plodiny, veškerou zeleninu, ozimé a jarní obiloviny, stromky, keře a květiny

Dávkování: 0,2 – 0,5 l/ha

 

Balení: 0,5l,  1l,  5l,  25l

logo společnosti s názvem
volné aminokyseliny
30%
celkový dusík (N)
3%
fosfor ve formě dusíku (P205)
1%
draslík ve formě oxidu (K2O)
1%
pH
7 - 8
Listový přípravek obsahující komplex stimulačních látek, aminokyselin, polysacharidů a fytohormonů
Razormin

Razormin

Razormin je listový přípravek obsahující komplex stimulačních látek: aminokyselin, polysacharidů a fytohormonů. Dokonalý pro použití při produkci sazenic zeleniny a to především druhů, které jsou charakteristické svým citlivým kořenovým systémem (např. okurka). Možnost aplikace na listy, zalévání, namáčení semen a sazenic.


Efekty používání přípravku: Stimuluje rozvoj kořenového systému, což usnadňuje aklimatizaci rostlin. Urychluje a vyrovnává klíčení rostlin, zajišťuje dobrý zdravotní stav v raných fázích vývoje rostlin.


Příznivě ovlivňuje objem kořenového balu, čímž zlepšuje absorpci živin. Zvýšená odolnost rostlin vůči stresovým faktorům.


Stimuluje rozvoj vegetativních částí. Má příznivý vliv na vývoj půdních mikroorganismů, které jsou nezbytné při přeměně dusíku v půdě chudé na humus.


Doporučeno pro: veškerou zeleninu, stromky, keře, květiny, okrasné rostliny, lesní školky


Dávkování: 0,5 – 1 l/ha, máčení 3% roztok

 

Balení: 0,5 l,  1 l,  5 l,  25 l

logo společnosti s názvem
polysacharidy
3%
volné aminokyseliny
7%
organický materiál
25%
celkový dusík
4%
fosfor ve formě oxidu (P2O5)
4%
draslík ve formě oxidu (K2O)
3%
pH
4 - 4.5
bór (B)
0,1%
měď (Cu)
0,02%
železo (Fe)
0,4%
mangan (Mn)
0,1%
molybden (Mo)
0,01%
zinek (Zn)
0,085%
Tekuté listové hnojivo doplňující makro a mikroelementy, obsahující volné aminokyseliny a polysacharidy
Raykat Start

Raykat Start

Raykat Start je tekuté listové hnojivo doplňující makro a mikroelementy, obsahující volné aminokyseliny a polysacharidy. Výrobek se doporučuje k očkování, moření nebo k nástřiku semen za účelem zlepšení klíčení a rychlosti růstu rostlin v raných fázích. Možnost aplikace na list až do fáze 4 – 5 listů.


Efekty používání přípravku: Ideální přípravek pro aktivaci počátečního růstu kukuřice, obilovin, brambor a zeleniny. Lepší start plodin – zlepšuje klíčení semen a hlíz. Zlepšení vztahu vzduch – voda v půdě a tepelných podmínek půdy. zlepšení absorpce živin mladých rostlin z půdního roztoku.


Ošetření osiva přípravkem Raykat Start umožňuje zvětšit počet vlásečnic v kořenovém systému – vlásečnice mohou vytvářet „mosty“ spojující kořeny rostlin s velkými půdními částicemi a fungují jako „potrubí“ k čerpání živin z půdy do pěstované rostliny.


Pro regeneraci porostů lze přidat 0,8 – 1 l Raykat Start k 80 – 100 l DAMU na 1ha.


Doporučeno pro: veškerou zeleninu, veškeré zemědělské plodiny, stromky, keře, květiny, sady, vinice, okrasné rostliny, trávníky


Dávkování: 1 l/t osiva,  0,8 – 1 l/ha pro regeneraci porostu

 

Balení: 0,5l,  1l,  5l,  25l

logo společnosti s názvem
polysacharidy
15%
draslík ve formě oxidu (K2O)
3%
volné aminokyseliny
4%
bór (B)
0,03%
cytokininy
0,05%
zinek (Zn) EDTA
0,02%
celkový dusík
4%
železo (Fe) EDDHA
0,1%
fosfor ve formě oxidu (P2O5)
8%
pH
7-8
Přípravky Fitomare ve 3 různých balení
Fitomare

Fitomare

Fitomare je tekutý přípravek obsahující výtažek z mořských řas rodu Ascophyllum nodosum, aminokyseliny a organické látky. Obohacený o základní živiny N, P, K, bór, molybden a přírodní cytokininy. Působí jako aktivátor vegetativního růstu.

 

Efekty používání přípravku: Aktivuje rostliny k dynamickému růstu. Zvyšuje odolnost rostlin v případě výskytu stresových faktorů: sucho, přízemní mrazíky, kolísání teploty a fytotoxicity pesticidů.

Výrazně zlepšuje odběr, transport a absorpci živin rostlinami. Účinně reguluje metabolismus, vláhový režim a energetiku pěstovaných rostlin.

 

Prodlužuje proces fotosyntézy, stimuluje kvetení, vytváření a vybarvování plodů.

 

Doporučeno pro: veškerou zeleninu, řepku, kukuřici, okopaniny, sady, bobuloviny a okrasné rostliny

 

Dávkování: 1,0 l/ha

 

Balení: 0,5 l,  1 l,  5 l,  25 l

logo společnosti s názvem
polysacharidy
15%
draslík ve formě oxidu (K2O)
3%
volné aminokyseliny
4%
bór (B)
0,03%
cytokininy
0,05%
zinek (Zn) EDTA
0,02%
celkový dusík
4%
železo (Fe) EDDHA
0,1%
fosfor ve formě oxidu (P2O5)
8%
pH
7-8