Zahrádkář – březen 2024

Také máte pocit, že je tu jaro o měsíc dříve? Vypadá to, že zimní období se nezadržitelně blíží ke svému závěru a počasí nás již láká do zahrady. Tu pozvolna rozjasňují první barvy díky zjara kvetoucím květinám, keřům, ale i stromům, ptáci nás vítají již nad ránem milým zpěvem a zase to začíná „vonět“ 😊

Anotace 3/2024

Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář.

V březnovém vydání časopisu Zahrádkář Vám poradíme s výběrem a výsadbou trvalkového záhonu, představíme sortiment letniček jejichž tobolky, makovice či odkvetlá květenství můžeme využít při aranžování sušených květin.

Společnost SEMO představuje sortiment květin a bylinek pro jaro 2024, atraktivní je odrůda krásenky ´Capriola´, která zdobí i březnovou titulní stranu časopisu, nebo šalvěj hispánská pěstovaná pro svá zdravá semena Chia.

Dále diskutujeme o zakládání trávníku nebo nutném přísevu, k dispozici je 26 druhů trav ve stovkách odrůd, poradíme, jaké vybrat! Povíme si i něco o oskeruších, jejich pomalém růstu ale zato dlouhém životě a porovnáme sortiment žlutojáderných odrůd ořešáků polopapírků. V zeleninové zahradě prozradíme, jak vypěstovat opravdu pěknou mrkev, což není vždy úplně jednoduché a rychlený hrášek. A pozor na závěr něco „nového“ – EDAMAME! Že nevíte, o co se jedná přečtěte si více na straně 44.


S dětmi si můžete podle Zahrádkářky upéct a naaranžovat tradiční velikonoční pečivo – vrkoč, zapékané kraslice, jidáše a další a popovídat o symbolice Velikonoc. Dozvíte se také, jak poznat heřmánek pravý od jeho blízkých příbuzných.

 

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2024.
Oproti běžnému stánkovému prodeji je cenově výhodnější, a navíc je doplněno o různé dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“, vzorky osiv i stolní týdenní kalendář. V březnovém čísle předplatitelé získávají osivo ledového salátu STAMIR od společnosti Moravoseed.

 

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na našich nových webových stránkách: www.izahradkar.cz

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2024 (12 čísel za 504 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (588 Kč) je předplatné cenově výhodnější, a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“ (Jahody na zahrádce, Réva v okrajových oblastech), vzorky osiv. S prvním číslem časopisu Vám přichází do schránky i stolní týdenní kalendář společnosti SEMO.

 

Předplatné objednejte ve všední den telefonicky či SMS zprávou na 602 557 560 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz