časopis Zahrádkář – březen 2019

Anonce 3/2019


Březnové číslo časopisu Zahrádkář Vás nenechá na pochybách, že jaro je již opravdu cítit ve vzduchu. Stejně tak ale i Vaše zahrádka. Začíná se proměňovat, ze dne na den je co objevovat i obdivovat.


Je to ale rovněž období zvýšené pracovní aktivity, proto zahradníci nelelkujte, zahrádku je potřeba dát po zimě do pořádku! Co vše byste neměli opomenout, je pro Vás srozumitelně popsáno v tradičním kalendáriu, které je věnováno zvlášť okrasné, ovocné ale i zeleninové zahradě.


Mezi předjarní práce na zahradě bezesporu patří řez ovocných ale i okrasných dřevin. Zahradnické nůžky se řadí mezi nejpoužívanější nářadí, avšak orientovat se v obrovské nabídce je obtížné. Josef Sus ve svém příspěvku poradí, co vše brát v potaz při jejich výběru.


Novinkou v jarním čísle časopisu Zahrádkář je nový seriál autorů Jany Kolkové Rydvalové a Petra Kolky, kteří Vás jeho prostřednictvím nechají nahlédnout do svého deníku, podělí se s Vámi o to, co prožívají, tvoří či prozradí co aktuálního se děje v zahradnickém oboru. V březnovém čísle se oba autoři po sedmileté spolupráci s časopisem konečně představí J a prozradí, kam chodí tahat očima jaro ze země.


Zajímavým příspěvkem je článek šéfredaktora Jana Stanzela, který se pro tentokrát vydal na návštěvu za Pavlem Rézlem, tentokráte na terasovitý pozemek, kde ovšem nepěstuje tradiční révu vinnou ale Cicimek čínský (Ziziphus jujuba). Detailnější informace o odrůdách, vlastnostech a nárocích se dočtete v březnovém čísle.


S březnem přichází i tradiční období masopustu, který je časem hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Naši předci dobře věděli, že nelze jen hodovat a je třeba také očistit tělo a postit se, proto následoval po masopustu vždycky půst. Jak ho chutně zvládnout a využít v receptech bylinky z vlastní zahrádky nabízí příloha časopisu Zahrádkář – Zahrádkářka.


Floristka Hana Šebestová Kindelmannová ve svých dekoracích využije asi nejtypičtější jarní cibulovinu – narcis, který zakomponuje do přizdobeného květináče a pomocí cibule sazečky vykouzlí ozdobný věneček na keramickou nádobu, kterou můžete osázet podle vlastní invence.


Hurá jaro je tu!!!


Jsme tady pro Vaši radost ze zahrady!


Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.


Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“, vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.