časopis Zahrádkář – květen 2019

Anonce 5/2019

Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář.

A právě toto rčení, kolující mezi opravdovými zahrádkáři, je nosným tématem květnového časopisu Zahrádkář.

Dozvíte se, jaké druhy kompostů existují a jak o ně nejlépe pečovat. Seznámíme Vás blíže s vermikompostováním (kompostování pomocí žížal) a poradíme, jak si doma jednoduše vermikompost vyrobit. Zjistíte, co se

skrývá pod pojmem „žížalí čaj“ a mnoho dalších užitečných informací.

Kompostování se stává fenoménem poslední doby a počátkem května je slaven dokonce celý týden na jeho počest. Letošní ročník Mezinárodního týdne povědomí o kompostování vychází na 5. až 11. května s tématem Cool the Climate – Compost. Cílem programu je zvyšovat povědomí veřejnosti o výhodách využívání kompostu pro udržení a zlepšení kvality půdy, snížení používání hnojiv, zlepšení kvality vody a pro ochranu životního prostředí vůbec.

Květen patří na zahradě mezi nejpůvabnější měsíce, Je plný optimismu a jak sám název napovídá, velká část rostlin kvete, a to v mnoha barevných odstínech a těch vůní kolem…

Času ovšem není nazbyt, je potřeba vysadit letničky, postarat se o trávník, věnovat se jezírku a splnit řadu dalších úkolů. Poradíme Vám jak na to!

Ruku v ruce každý měsíc Zahrádkáře doprovází jeho věrná příloha Zahrádkářka. V té májové na Vás čeká a je tentokráte spousta receptů, jejichž hlavní surovinou je zdravá lahůdková zelenina sklízející se právě v tentočas. Ano jedná se o CHŘEST!

Podle osvědčených receptů Blanky Poláčkové si můžete s chřestem připravit krémovou polévku, rizoto se zeleninou, zapečené bábovičky, ale najdete zde i další „chřestové“ recepty pocházející z knihy Moderní vegetariánská kuchařka.

Ve floristické sekci pak pokračuje rádce na prodloužení trvanlivosti řezaných květin Petra Kopáče, naproti tomu Hana Kindelmannová Šebestová poradí jak na výrobu netradičního pítka pro ptáky, které jim jistě v těchto suchých dnech přijde vhod.

Sezóna začíná, tak s chutí do práce!

Koncem měsíce jak hodiny, do každé zahrádkářské rodiny. Časopis Zahrádkář!

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.

Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“, vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných  informací naleznete na našich nových webových stránkách: www.izahradkar.cz