časopis Zahrádkář – květen 2022

Květen je asi nejkrásnější měsíc v roce. Zahrada se proměňuje doslova před očima. Pokud je teplo a vlhko, vše doslova bují, intenzivně roste a nabývá na objemu. Peckoviny jsou již odkvetlé a vznikající malé plůdky nám ukazují, jakou můžeme předpokládat úrodu. Jabloně a hrušně ve vyšších polohách dokvétají, zatímco v nížinách začínají dozrávat první plody zimolezu kamčatského a koncem měsíce i první třešně.

Anonce 05/2022

Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář.

Májové vydání časopisu Zahrádkář nabízí aktuální rady a tipy pro pohodové a úspěšné zahrádkaření. V pravidelných rubrikách Kalendárium najdete praktické informace k pěstování okrasných rostlin, ovoce, zeleniny a rovněž k ochraně rostlin na zahradě.
V úvodu časopisu najdete tradičně příspěvek Petra Hanzelky zaměřený tentokrát na trvalky kvetoucí v květnu a později kvetoucí jarní cibuloviny.
Pokud chcete vidět, jak zahradničí na svých zahradách i jiní zahradníci, máte příležitost prostřednictvím Víkendu otevřených zahrad, jehož dvanáctý ročník proběhne letos 11. a 12. června.


Na návštěvu se s vámi vypravíme do Rudolfova, první komunitní zahrady v Jižních Čechách, která funguje na principu přírodě blízkému zahradničení, ale také do arboreta v Kostelci nad Černými lesy, jehož sbírka zahrnuje přes dva tisíce druhů dřevin z celého světa.


V časopise najdete rovněž pokračování školy pro ovocnáře, ve které se zaměříme na následnou povýsadbovou péči a také rubriku s radami pro vinaře.

Příloha Zahrádkářka přináší květnové kulinářské tipy, které radí, jak odlehčit jídelníček pomocí jarní zeleniny.


Boleslav Hemzal představí Jablečník – bylinu u čeledi hluchavkovitých, který má rozmanité léčebné účinky. Jan Drtil zas způsob jak si i bez zahrady vypěstovat a pochutnat na drobném ovoci. Přečtěte si o nových odrůdách, které můžete pěstovat ve velkých květináčích na balkóně nebo terase.
Pomněnkové floristické okénko připravila Hana Šebestová Kindelmannová – inspirujte se!

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2022 (12 čísel za 468 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (540 Kč) je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“ (obě zaměřeny na řez ovocných dřevin), vzorky osiv, hnojiv. S prvním číslem časopisu Vám přichází do schránky i stolní týdenní kalendář.

 

Předplatné objednejte ve všední den na 222 780 739 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz