Máte na vaší zahradě dostatek organické hmoty pro úspěšné pěstování vašich rostlin?

[cmsms_row][cmsms_column data_width=“1/1″][cmsms_text]

Black Pearl NK 10 – 6, Černá perla – novinka pro vaše zahrady.

2,5kg balení hnojiva Black PearlČerná perla – nový typ organominerálního hnojiva, které můžete využít pro pěstování všech rostlin – ovocných stromů a keřů, rybízu, malin, jahod, zeleniny, květin, trávníků a okrasných keřů. Toto hnojivo od Španělské společnosti Atlantica Agricola pomáhá především obohacovat půdu o organickou hmotu. Přibližně 10 kg tohoto hnojiva představuje orientačně 3 tuny hnoje. Na českém trhu je toto hnojivo s obsahem huminových látek 29 % (fulvokyseliny – 20,5 % a huminové kyseliny – 8,5 %) nejbohatším hnojivem tohoto typu. Obsahuje dále také dusík – 10 %, draslík – 6 % a 3,5 % síry, pH tohoto hnojiva se pohybuje mezi 6 – 6,5. Toto hnojivo je vhodné aplikovat brzy na jaře na půdu a ještě lépe jej zapravit do půdy.

Lze jej použít pro všechny výše popsané kultury a kde je to možné, tak je vhodné lehké zapravení. U větších ovocných stromků můžeme aplikovat pohozem 2 – 4 hrsti a pak zapracovat, tím maximálně využijeme všechny látky v Black Perlu obsažené. Každoroční používání tohoto hnojiva zlepší strukturu půdy, využitelnost dalších látek z půdy a zdravotní stav rostlin. Velmi úspěšně můžeme toto hnojivo použít pro pěstování zeleniny a trávníků – lze aplikovat při výsadbě k sazenicím zeleniny 1 – 2 polévkové lžíce.

Samozřejmě využijte také pro květiny a okrasné rostliny, na květináč či truhlík použijeme dávku 1 – 2 lžíce. Na vylepšení trávníků lze také použít černou perlu v dávce 10 – 15 kg/ar. Lze využít při setí zeleniny a zakládání trávníků. Hnojivo je velmi hygroskopické velmi rychle přijímá vodu. Proto jej skladujte v suchých prostorech a otevřený pytel chraňte před přístupem vzduchu. Je ekonomické si koupit 25 kg pytel a během sezóny jej postupně používat na výsadby, jak jednotlivé rostliny sázíme. Velikost granulí je 2 – 4 mm, hnojivo nezapáchá a je inertní. Neagresivní. Sami uvidíte tu dynamiku růstu pěstovaných rostlin po použití Black Pearlu.

Black Pearl NK 10 – 6 je nyní nově dostupný i v našem e-shopu.

[/cmsms_text][/cmsms_column][/cmsms_row]