Zahrádkář – prosinec 2023

Další ročník Zahrádkáře se dostal do svého finále. Nemáte také pocit, že jsou ty roky čím dál kratší? Člověk se těší na sezonu, připravuje se, rozmýšlí, kam co vysadí, kam zaryje hnůj a kam kompost, jaké odrůdy vyzkouší, nebo jestli zůstane u těch osvědčených, vypiplá sadbu…a najednou je tu sklizeň a podzim a rok je pryč.

Anotace 12/2023

Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář.

Kalendária prosincového vydání poradí, jak rychlit cibuloviny či pečovat o nakoupené kvetoucí vánoční rostliny. Upozorní na vhodnost přikrmování drobného ptactva nebo také na to, že již nadešel čas pro odebírání a uskladnění roubů peckovin.

O tom, jak úspěšně pěstovat jedny z nejskromnějších a nejoblíbenějších pokojových rostlin Fíkusy pojednává Ludmila Augustinová. O sortimentu slunečnic, které Fleuroselect Home Garden association vyhlásila pro rok 2024 jako rostlinu roku podrobně pojednává Jan Prášil ze společnosti Semo.

Začínáme seriál o využití skleníků, který vás provede co možná nejefektivnějším využíváním od jeho stavby přes celou sezonu až po její prodloužení na podzim.

Na návštěvu jsme se vydali do jedné z nejstarších botanických zahrada v Evropě do města Tatru. Zahrada byla založena již v roce 1803 a na ploše 3,5 hektaru dnes nabízí na 10 000 druhů rozmanitých rostlin z celého světa.

Příloha Zahrádkářka je v tomto posledním letošním vydání zaměřena vánočně, jak je již tradicí. Z loňské vánoční soutěže o nejlepší cukroví jsme přidali zajímavé recepty čtenářek a pravidelných návštěvnic vánoční výstavy v Botanické zahradě UK.

 

Krásný adventní čas a pohodové svátky vánoční přeje Zahrádkář.

 

Předplatné časopisu Zahrádkář může být i pěkný dárek k Vánocům. Pod stromečkem potěšíte dárkovým certifikátem a pak si na vás obdarovaný vzpomene ještě dvanáctkrát 😊 Pokud se pro předplatné rozhodnete, neodkládejte to příliš, aby se k vám certifikát i časopis včas dostaly.

Předplatné objednejte ve všední den telefonicky či SMS zprávou na 602 557 560 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org  nebo   www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz